Strona główna
Aktualności
Plany zajęć
Sport
Kontakt
Dla rodziców
Dokumenty szkolne

Dodano 04.09.2012

Nowy Rok Szkolny 2012/2013.

Rozpoczął się kolejny rok szkolny wytężonej pracy w Gimnazjum w Wilczętach. W naszej szkole w tym roku uczy się 99 uczniów. W składzie pracowników szkoły nic się nie zmieniło, oprócz tego że pani Beata Kardzasz zmieniła nazwisko na Kamińska.

Dodano 06.07.2012

Podręczniki na rok szkolny 2012/2013.

Poniżej zamieszczono zestawy podręczników dla poszczególnych klas na rok szkolny 2012/2013.
Podręczniki- kliknij

Dodano 29.06.2012

Waaakacje.

Zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012 i udajemy się na zasłużony odpoczynek. W tym roku nasza szkoła kolejny raz udowodniła, że jest jedną z najlepszych szkół gimnazjalnych w województwie. świadczą o tym przede wszystkim wyniki egzaminu gimnazjalnego, ale również osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Uczniowie, którzy najbardziej pracowali na tak wysmienity wizerunek naszej szkoły otrzymali nagrody.
Oto oni:
Stypendia naukowe
Osiągnięcia w konkursach wiedzy i innych
Osiągnięcia sportowców

Dodano 26.06.2012

Jesteśmy w czołówce.

Po raz kolejny uczniowie z Gimnazjum w Wilczętach udowodnili, że są jednymi z najlepiej wykształconych uczniów w województwie warmińsko-mazurskim. Świadczą o tym wyniki egzaminu gimnazjalnego, który wypadł bardzo dobrze. Uzyskane średnie są powyżej śreniej wojewódzkiej jak i krajowej. Najlepiej nasza szkoła wypadła z części matematyczno-przyrodniczej, a na szczególną uwagę zasługuje wynik z matematyki.
Wszystkim, którzy zapracowali na taką punktację należą się gratulacje, zarówno uczniom jak i nauczycielom. Brawo.
Co piszą o nas w gazetach.

Dodano 23.04.2012

Egzamin gimnazjalny.

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum w dniach 24-26 kwietnia będą pisać podobnie jak ponad 400 tys. uczniów w całej Polsce egzamin gimnazjalny, który pozwoli później dostać się do wybranych szkół ponadgimnazjalnych. Egzamin składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i nowożytnego języka obcego. Uczniowie będą pisać wszystkie części egzanimu na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników i trzymamy kciuki.

Dodano 14.03.2012

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

2 marca 2012 roku w Gimnazjum Publicznym w Wilczętach o godzinie 900 odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Konkurs trwał 30 min.Konkurs rozgrywano w dwóch grupach: I grupa- szkoły podstawowe i II grupa- gimnazja.Pierwsze miejsce w grupie II- gimnazjum zajęła Martyna Żemier, drugie Patryk Panuś a trzecie Kamil Pańczuk. Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym.

Dodano 06.03.2012

1. miejsce Gimnazjum Publicznego w Wilczętach.

17.02.2012 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs Humanistyczny, który był połączeniem wiedzy i umiejętności z zakresu j. polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Tydzień wcześniej w naszym gimnazjum odbyły się eliminacje szkolne, które wyłoniły najlepszą trójkę: Agnieszkę Adamczyk (kl. Ib), Aleksandrę Podgórską (kl. Ib) oraz Kamilę Stefaniak (kl. IIIa). Dziewczyny, jako najlepsze uczennice, reprezentowały naszą szkołę w Pasłęku. Młodzież do konkursu przygotowywały nauczycielki : Wiesława Niska (historia, wos) oraz Emilia Wysocka (j. polski). Uczennice walczyły z uczniami szkół gimnazjalnych z terenu powiatu elbląskiego. Okazały się bezkonkurencyjne! Zajęły 1. miejsce, pokonawszy siedem drużyn z pozostałych szkół. Gratulujemy!

Dodano 07.02.2012

Nowy semestr.

Rozpoczeliśmy II semestr nauki w roku szkolnym 2011/2012. Po powrocie z ferii do szkoły okazało się, że mamy nowy plan lekcji, który wprowadził trochę zamieszania niektórym uczniom, ponieważ nie wiedzieli jakie mają kolejne lekcje i błądzili od klasy do klasy. W kolejnych dniach wszystko napewno wróci do normy i wszyscy wezmą się do wytężonej pracy.

Dodano 22.01.2012

Program zajęć podczas ferii w Gimnazjum.

Podczas przerwy zimowej w Gimnazjum planowane są następujące zajęcia:
 • poniedziałek 23.01.- wyjazd o godz. 1515 na lodowisko do Elbląga
 • wtorek 24.01.- od godz. 900 turniej siatkówki drużyn 3-osobowych
 • przez cały okres ferii można korzystać z biblioteki gminnej

Dodano 19.01.2012

Ferie tuż, tuż.

Już niedługo bardzo oczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Będzie można, odpocząć od nauki, odwiedzić znajomych i rodzinę oraz wyjechać na zimowiska i poszaleć na śniegu i lodzie, o ile pozwoli na to aura. W naszej szkole w okresie ferii będzie można skorzystać z wyjazdu na lodowisko do Elbląga i zagrać w turnieju siatkówki drużyn 3-osobowych. Szczegóły tych propozycji zostaną przedstawione wkrótce.

Dodano 11.01.2012

Koniec semestru.

Zbliża się koniec pierwszego semestru roku szkolnego 2011/2012. Oceny proponowane z przedmiotów są już wystawione i zostało jeszcze tylko kilka dni na to żeby można było poprawić swoją średnią semestralną. Osoby, które otrzymały ocenę proponowaną satysfakcjonującą nie muszą się już matwić o jej utrzymanie, a mogą zacząć zdobywać już oceny na drugi semestr. Zatwierdzenie wszystkich ocen nastąpi 17 stycznia na Radzie Pedagogicznej.

Dodano 18.12.2011

Wigilia szkolna.

22 grudnia o godz. 900 w Gimnazjum w Wilczętach odbędzie się uroczysta szkolna wigilia, w której udział wezmą oprócz uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji szkoły również zaproszeni goście i przyjaciele naszego gimnazjum. Z tej okazji życzymy wszystkim

Dodano 18.12.2011

Rozśpiewane gimnazjum.

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji 16 grudnia Braniewskie Centrum Kultury zorganizowało kolejny już Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.W przeglądzie wzięły udział uczennice naszego gimnazjum: Martyna Żemier, Aniela Jarosz i Aleksandra Michałek. Bardzo dobrze zaprezentowała się Martyna Żemier, która przy akompaniamencie p.Piotra Michałka, wykonała utwór z musicalu Metro "Uciekali" i została laureatką przeglądu.
Jako zespół dziewczęta wykonały piosenkę" Świeć gwiazdeczko świeć" i otrzymały wyróżnienie. Wszystkie członkinie zespołu śpiewały i oprócz tego grały na instrumentach: Aniela- bębenek, Matyna i Ola- grzechotki. W zespole wystapił także p. Piotr Michałek grając na gitarze.
W przeglądzie wziął udział również opiekun uczennic wykonując kolędę "W żłobie leży" i podobnie jak Martyna został laureatem konkursu.

Dodano 05.12.2011

Konkurs wiedzy o AIDS i uzależnieniach.

1 grudnia, w światowym dniu wspierania chorych na AIDS, odbył się w Gimnazjum nr 1 w Braniewie finał XII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/Aids i uzależnieniach. W finale tym wzięło udział 27 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu braniewskiego. Wśród uczestników znalazły się również uczennice Gimnazjum w Wilczętach, Kamila Stefaniak i Aleksandra Podgórska, które wygrały etap szkolny konkursu i zakwalifikowały się do etapu powiatowego.
Niestety Kamila i Ola nie zajęły miejsc w pierwszej trójce uczestników, ale wiedza jaką posiadły dziewczęta miejmy nadzieję zaprocentuje w kolejnych latach.
Na etapie szkolnym w konkursie brały udział również: Alicja Podgórska, Aleksandra Michałek, Ewa Szenik, Marzena Matyniak, Martyna Żemier i Aleksandra Dubiec. Dziewczęta przygotowywały się pod kierunkiem p.Piotra Michałka.

Dodano 17.11.2011

Dzień Niepodległości.

10 listopada w Gimnazjum Publicznym w Wilczętach uczniowie klas Ia i Ib przygotowali apel upamiętniający 93 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Był to montaż słowno-muzyczny przedstawiający, w krótkim zarysie historię naszego kraju oraz dążenia narodu polskiego do odzyskania niepodległości po rozbiorach w XVIII wieku.
Inscenizacja została również przedstawiona rodzicom uczniów i zaproszonym gościom podczas spotkania 16.11.2011 r.
Pod kierunkiem nauczycielki matematyki Anny Michałek w przedstawieniu uczestniczyli uczniowie: Aniela Jarosz, Kamila Jaworska, Aleksandra Podgórska, Alicja Podgórska, Natalia Kalbarczyk, Klaudia Juszczak, Ewa Szenik, Martyna Kowalicka, Sylwia Wytrwał, Martyna Duda, Agnieszka Adamczyk, Laura Przysowa, Wiktoria Pankiewicz, Miłosz Rancia, Dominik Traskowski, Kacper Zając, Bartosz Gorczyński, Radosław Ochocki.

Dodano 06.07.2011

Podręczniki na rok szkolny 2011/2012.

Poniżej zamieszczono zestawy podręczników dla poszczególnych klas na rok szkolny 2011/2012.
Klasa I
Klasa II
Klasa III

Dodano 06.07.2011

Galeria zdjęć.

W roku szkolnym 2010/2011 w naszym gimnazjum działo sie dużo.Oto kilka zdjęć z niektórych imprez szkolnych, m.in.: Dnia Sportu , wycieczki do Warszawy, Dnia Szkolnych Gwiazd, Zakończenia Roku Szkolnego
Galeria zdjęć

Dodano 22.06.2011

Koniec roku szkolnego.

Uczniowie i pracownicy Gimnazjum w Wilczętach zakończyli kolejny rok nauki. Wszystkim należy się zasłużony odpoczynek, po to aby po wakacjach ruszyć do wytężonej pracy i osiągania sukcesów na miarę roku szkolnego 2010/2011 lub wyższych.
W minionych roku szkolnym po raz kolejny okazaliśmy się najlepszym gimnazjum w województwie, trzymajmy tak dalej.
Oto najważniejsze osiągnięcia :
Nasi najlepsi uczniowie- stypendia naukowe
Osiągnięcia w konkursach wiedzy i innych
Osiągnięcia sportowców

Dodano 18.06.2011

Gimnazjum w Wilczętach najlepsze w województwie.

Znane są wyniki testów gimnazjalnych w województwie warmińsko-mazurskim. Podobnie jak w zeszłym roku uczniowie z naszego gimnazjum wypadli najlepiej w całym województwie zostawiając w tyle wszystkie szkoły, zarówno wiejskie jak i miejskie.Wszyscy bardzo cieszymi się z tego faktu i mamy nadzieję, że w kolejnych latach będzie podobnie.
Więcej informacji?- kliknij tutaj
lub tutaj

Dodano 17.06.2011

Nasi uczniowie w Straży Granicznej.

„Dzień służby w Straży Granicznej” był nagrodą główną w III edycji konkursu „Straż Graniczna na Warmii i Mazurach”. 30-osobowa grupa z Gimnazjum Publicznego w Wilczętach przeszła 13.06.2011 r. test służby w prawdziwych warunkach w Placówce Straży Granicznej w Baniach Mazurskich. W maju br. odbył się finał trzeciej już edycji konkursu edukacyjnego z zakresu znajomości formacji granicznej oraz struktur administracji rządowej. W murach urzędu wojewódzkiego w Olsztynie zmagali się najlepsi, wyselekcjonowani podczas II etapu konkursu w drogowym przejściu granicznym w Bezledach. Inicjatorem przedsięwzięcia był Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Konkurs był skierowany do młodzieży gimnazjalnej województwa warmińsko-mazurskiego. We wszystkich edycjach konkursu udział wzięło niemal 50 drużyn z naszego regionu. Tegoroczni laureaci, czyli drużyna ze szkoły w Wilczętach, 13 czerwca „odebrała” nagrodę główną. Funkcjonariusze przygotowali pigułkę swojej codziennej pracy.
Więcej informacji?- kliknij tutaj

Dodano 29.05.2011

Dzień Sportu Szkolnego.

31 maja w naszym Gimnazjum odbędzie się Dzień Sportu Szkolnego.
Oto program tego dnia
Dzień Sportu Szkolnego pobierz

Dodano 13.05.2011

Uczniowie z Wilcząt wygrali w konkursie nt. straży granicznej.

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Wilczętach zwyciężyli w trzeciej edycji wojewódzkiego konkursu "Straż Graniczna na Warmii i Mazurach". Do rywalizacji w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie stanęło pięć trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych z całego regionu. Najlepsza drużyna weźmie udział w kursie szybkiego czytania zorganizowanego przez Warmińsko-Mazurską Straż Graniczną w Kętrzynie. Będzie też mogła przez jeden dzień podejrzeć pracę celników. Przedsięwzięcie ma poszerzyć wiedzę młodych mieszkańców województwa na temat straży granicznej i administracji rządowej w województwie - wyjaśnia Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. Choć pytania były trudne, to wszyscy uczestnicy zgodnie mówią, że takie konkursy poza rywalizacją dają też wymierne korzyści. Konkurs jest wspólną inicjatywą Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie i olsztyńskiego Kuratorium Oświaty.
Konkurs odbył się 12.05.2011 r., a naszą szkołę reprezentowali: Alicja Październik, Sara Godz i Dominik Kabara pod kierownictwem pani Wiesławy Niskiej.

Dodano 25.10.2010

Otrzęsiny klas pierwszych.

22 października w sali gimnastycznej odbyły się otrzęsiny klas I. Starsze koleżanki i koledzy przyjmowali uczniów klas pierwszych do grona braci gimnazjalnej. „Kociaki”- pierwszaki zmagali się w wielu różnych konkurencjach przygotowanych przez klasy starsze. Było dużo śmiechu i fajnej zabawy. Galeria zdjęć

Dodano 23.10.2010

Dzień Edukacji Narodowej.

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku, jest wykształcenie” – pod takim hasłem 14.10.2010 r. w Gimnazjum Publicznym w Wilczętach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu nie odbyły się zajęcia szkolne. Uczniowie pojawiając się w galowych strojach, wyrażają tym szacunek dla zawodu nauczyciela. To dzięki nauczycielom zdobywają wiedzę, rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia, podejmują decyzje o wyborze szkoły, planując dorosłe życie. Z tej okazji uczniowie klasy III b, pod kierunkiem p. Beaty Kardasz i p. Anny Michałek, przygotowali pełną humoru część artystyczną, od której rozpoczęto apel. Uczniowie zaprezentowali w niej charakterystyczne „gatunki” i „typy” uczniów uczęszczających do gimnazjum. Występ bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym na uroczystej akademii. Następnie głos zabrała przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Klaudia Juszczak, która złożyła życzenia gronu pedagogicznemu - wielu sukcesów, kolejnych lat nauki w niezmiernie miłej atmosferze oraz radości z przekazywania wiedzy. Po części artystycznej zostały wręczone nagrody wójta, które otrzymali: Krystyna Semkiw oraz Ryszard Siedlecki. Następnie dyrektor szkoły, Pan Ryszard Siedlecki, wręczył nagrody nauczycielom za trud i zaangażowanie. Otrzymali je: Beata Kardasz, Wiesława Niska, Anna Michałek, Piotr Michałek, Dorota Waldek oraz Alicja Marzec. Nie zabrakło również nagród dyrektora dla pracowników administracji i obsługi, którzy każdego dnia wspierają pracę szkoły. Nagrody otrzymali: Bożena Jurzysta, Janina Tymicka, Dorota Guz i Ewa Kisielewska. Sekretarz Gminy Wilczęta, Tadeusz Wysocki, w przemówieniu do nauczycieli podkreślał, że ich rola w życiu społecznym jest niezwykle istotna, ponieważ nieustannie stają w obliczu trudnych zadań wychowawczych, których efektem jest kształtowanie pokolenia na dobrych obywateli.

Emilia Wysocka


Galeria zdjęć

Dodano 21.09.2010

XII Gminne Biegi Przełajowe.

W tym roku Gminne Biegi Przełajowe odbędą się 23.09. (czwartek) od godz. 1145. Odbędzie się 10 biegów w różnych kategoriach wiekowych od przedszkolaków do gimnazjalistów. Po zawodach zostaną rozlosowane liczne nagrody wśród wszystkich biegających. Zapraszamy wszystkich chętnych do biegania oraz kibiców.

Dodano 16.04.2010

Zebranie rodziców.

21 kwietnia (środa) o godz.1500 odbędzie się zebranie rodziców uczniów Gimnazjum Publicznego w Wilczętach.

Dodano 25.01.2010

Zajęcia w ferie zimowe.

W czasie ferii zimowych są prowadzone zajęcia i wyjazd na lodowisko dla uczniów naszego Gimnazjum. W poniedziałek uczniowie wyjeżdżają na lodowisko do Elbląga, w środę odbędzie się turniej piłki nożnej, a w czwartek turniej siatkówki.
Rozkład jazdy autobusu szkolnego w środę i czwartek:
 • Nowica-745
 • St.Siedlisko-755
 • Dębiny-810
 • Ławki-815
 • Sopoty-820
 • Bardyny-830
 • Tatarki-845
 • Spędy-855
 • Gładysze-900
 • Góry-920
 • St. Słobity-925
 • Słobity-935
 • Dębień-945
 • Karwiny-950

  Dodano 25.01.2010

  Dyskoteka.


  22 stycznia 2010 r. w naszym gimnazjum miała miejsce dyskoteka karnawałowa, w której wzięło udział 51 uczniów. Dj'em na zabawie był DJ GIENO ( Sebastian Augustyńczyk)
  Oto zdjęcia z dyskoteki.

  Dodano 11.01.2010

  Zebranie rodziców klas III.


  20 stycznia 2010 r. o godz.1500odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas III Gimnazjum Publicznego w Wilczętach w celu omówienia organizacji zakończenia roku szkolnego 2009/2010. Obecność rodziców obowiązkowa.

  Wychowawcy klas III.


  Kolejny sukces Karoliny Pańczuk.


  We wtorek 10 listopada w sali kina "Zenit" w Młynarach młodzi artyści z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowali ze soba w dwóch kategoriach - teatralnej i wokalnej - w ramach II Festiwalu Teatralno-Wokalnego "Jesienne Spotkania" 2009. Impreza była dla młodych wokalistów, aktorów i recytatorów szansą, by spróbowac swych sił przed pokaźną widownią i zasadniczym jury oraz aby zaistnieć na lokalnej scenie. Jak zwykle świetnie spisała się uczennica klasy IIIb Gimnazjum w Wilczętach, Karolina Pańczuk, która tym razem zajęła II miejsce.Oto wyniki konkursu piosenki:
  • I miejsce - Klaudia Falkowska z Gimnazjum w Młynarach (opiekun: p. Edyta Wasiluk-Jarosz)
  • II miejsce - Karolina Pańczuk z Gimnazjum w Wilczętach (opiekun: p. Irena Siedlecka)
  • III miejsce - Anna Mazur z Gimnazjum w Młynarach (opiekun: p. Edyta Wasiluk-Jarosz)
  • wyróżnienie - Dominika Czerwieniak z Gimnazjum w Młynarach (opiekun: p. Edyta Wasiluk-Jarosz)

  Konkurs piosenki obcej w Pasłęku.


  30 października 2009r. w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbyła się VII Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Do rywalizacji w tegorocznej imprezie zgłosiło się 13 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Dobrego, Wilcząt, Gronowa Elbląskiego, Ornety, Elbląga i Pasłęka. Udział wzięło 63 uczniów (9 zespołów i 23 wykonawców indywidualnych), którzy wykonywali piosenki w języku angielskim, rosyjskim i hiszpańskim. Jury w składzie: pan Marek Murdzia, rzecznik Starostwa Powiatowego w Elblągu, pani Maria Korzeniewska i pan Grzegorz Jundziłł, przyznało następujące nagrody: w kategorii wykonawca indywidualny wśród szkół gimnazjalnych:
  • I miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum nr 1 w Pasłęku Klaudia Nowak z piosenką Hannah Montana "See You Again"
  • II miejsce zdobyła Natalia Skrzypczak, reprezentująca Gimnazjum nr 7 w Elblągu z piosenką Daniela Powtera "Bad Day"
  • III miejsce zdobyła uczennica Publicznego Gimnazjum w Wilczętach Karolina Pańczuk z piosenką Britney Spears "Everytime"
  • Wyróżnienia otrzymali: Maja Kadłubowska z Gimnazjum nr 2 w Elblągu z piosenką Rufusa Wainwrighta "Hallelujah" i Dorota Wojdyna z Gimnazjum w Dobrym z piosenką "Goodbye" Kristiny Debarge.

  Otrzęsiny klas pierwszych.


  Otrzęsiny klas pierwszych w Gimnazjum w Wilczętach zostały zorganizowane
  14 października 2009 r. przez klasy drugie naszej szkoły .


Osiągnięcia uczniów Gimnazjum Wilczęta w roku szkolnym 2008/2009
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum Wilczęta w roku szkolnym 2010/2011
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum Wilczęta w roku szkolnym 2011/2012